Pradžių pradžia……

Nuo ko gi viskas prasidėjo?Japonai šventai tikėjo, kad  dievybė gyvena žemėje, kažkur kalnuose, vandens kriokliuose ar medžiuose. Ten kur daug žalumos.Jie tikėjo, kad medžių lapai ,vėjo gūsio pašnekinti, šokdami krintantys žemyn  – tai miegančios dvasios, kurios atėjus rudeniui užmiega , kad pavasarį  vėl atsibustu.

Rašytiniuose šaltiniuose minima data – 710 metai. Tai  Pre-Ikebanos atsiradimas.

Žmonės pradėjo puošti gėlėmis savo maldos namus, aukoti savo dievams. Tikroji Ikebana  į Japoniją atėjo su Budizmu ir buvo neatsiejama religijos dalis.Pagodos buvo puošiamos vandens lelijomis, buvo manoma, kad tai  šventos gėlės.

Gėlių garbei buvo kuriamos poemos. 864 metais įvyko  pirmasis Sakurų festivalis.Iki šių dienų, tai vienas populiariausių pavasario festivalių Japonijoje.Nuo 913 metų rengiami gražiausios chrizantemos,  žydinčių medžių, sodų konkursai.

Visa tai prasidėjo Kyote- pačiame nuostabiausiame Japonijos mieste (nežinau,kaip šis miestas atrode gilioje senoveje, bet dabar……… .) Sunku nupasakoti Senojo Kyoto grožį. Pagodos, sodeliai, sodai, bambukų giraitės, tvenkiniai, arbatos nameliai……… .

Taigi, viskas nuo to ir prasidėjo………. .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>