Nuo aukojimo prie dekoravimo

昔々 Mukashi , mukashi ( seniai , labai seniai ) aukojimui pagodose buvo skinami žaliuojantys augalai ir žydintys lotoso žiedai. Bet laikui bėgant, buvo naudojamos laukinės gėlės ir augmenija. Buvo atkreiptas dėmesys į metų laikus. Renkama medžiaga kada koks augalas žydi, kada lapai keičia spalvą. Visos sukauptos žinios buvo naudojamos kurti Ikebanas konkrečiam metų laikui, netgi mėnesiui. Tai leido naudoti laukines gėles ir atvėrė Ikebanai kelią į viešumą.

To meto literatūroje buvo aprašomos salės, kur buvo linksminami svečiai . Pagrindinis dėmesys buvo skiriamas Ikebanai, kuri puošė tą salę, rašytojų plunksnos neaplenkė ir didikų namų, kuriuose Ikebana užėmė garbingą vietą. Ikebana tampa susižavėjimo objektu.

2013-10-24 11.56.06

Ikebana ” įeina ” į didikų gyvenimą kaip pramoga, kaip elegantiškas laiko praleidimas.Kaip jau minėjau anksčiau, jei gali tai sau leisti, tiksliau , jei tavo piniginė gali leisti taip elegantiškai pramogauti. Organizuojami konkursai, kuriuose rungiasi dvi komandos. Sukuriamos taisyklės : dvi komandos Dešinioji ir Kairioji, kiekviena atsineša savo gėles, tai turi būti lauko gėles ir atspindėti  tą metų laiką, kuriuo vyksta konkursas. Komandos susodinamos viena prieš kitą  ir prasideda… . Laimi ta komanda, kuri ne tik gražiau sukomponuoja Ikebaną ( dar nebuvo Ikebanos komponavimo taisyklių ), bet ir išrenka vietą, kur Ikebana stovės.

Tokie konkursai vykdavo įvairių festivalių metu ir padėdavo žmonėms pamatyti metų laikų pasikeitimus, pamatyti, kaip keičiasi gėlių ir augmenijos įvairovė . Žmonės pradėjo suvokti , kad jie yra to grožio, tos gamtos dalis ( o ne atvirkščiai ).

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>