Ikebana ir moterys

Daugiau kaip 300 metų japonų kultūra ” brovėsi’ į visuomenės gyvenimą. Juk anksčiau, tai buvo didikų ir religijos dalis. Laikui bėgant visa tai pasiekė ir žemesnio luomo gyventojus.Ikebana ir arbatos ceremonijos menas buvo prieinamas visiems ( aišku, jei turėdavai pinigų susimokėti už mokslus,dalyvavimus ceremonijose ).

Ikebana tampa neatskiriama miestelėnų gyvenimo dalis.Rengiamos parodos, gėlių festivaliai,gražinamas namų interjeras. Visa tai buvo tik vyrų rankose ( matyt to meto vyrai galvojo, kad moterys nejaučia ir nesupranta grožio sąvokos ).

Moterys negalėjo mokytis ir kurti Ikebaną . Iki XVIII a. vidurio Ikebanos mokytojai   (sense), mokiniai, populiarintojai  buvo tik vyrai.

Bet laikas keičia viską : požiūrį, vertybes…… .Moterys tampa neatsiejama Ikebanos dalis. Ikebana tampa moterų menu. Kuriamos mokyklos. Jose, nuo mažų dienų, metų metus mergaitės mokosi Ikebanos paslapčių.

Iki šių dienų Ikebana yra labai populiari.Vis daugiau jaunų žmonių mokosi šio meno. O mokslai kartais trunka ne vienerius metus, o dešimtmečius. Daugelis nori įminti Ikebanos paslaptį .Sąlytis su gamta, meditacija, tylus pokalbis su savimi, suvokimas  : kas aš …..

Gal tai ir yra tikroji Ikebanos paslaptis ?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>